Джеймс Хардън вкара своята 25 000-та точка, поведе Клипърс пред падащите Уориърс със 121-113
AP News | 2023-12-15 | 08:16:34

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Джеймс Хардън вкара своята 25 000-та точка в кариерата, като натрупа 28 точки, 15 асистенции и седем борби, и Кауай Леонард добави 27 точки и осем борби при шестата поредна победа на Лос Анджелис Клипърс, 121-113 над падащия Голдън Стейт Уориърс в четвъртък вечер.

Норман Пауъл вкара 10 от своите 21 точки през четвъртата четвърт за Клипърс, които преодоляха първото отсъствие от контузия на Пол Джордж за сезона за 11-ата си победа в 14 мача. Лос Анджелис умело удържа късния скок на Уориърс и подобри резултата си до 5-0 у дома през декември.

Клей Томпсън отбеляза най-високите за сезона 30 точки, докато вкара осем тройки за Голдън Стейт, който стигна до 0- 3 по пътя си и е загубил 12 от общо 16.

Стивън Къри вкара 17 точки при стрелба 5 от 17, докато Уориърс започнаха нов потенциално дълъг престой без Дреймънд Грийн, който е наказан за неопределено време, след като удари Юсуф Нуркич от Финикс в лицето във вторник.

Преди мача треньорът на Голдън Стейт Стив Кер подчерта подкрепата на отбора за отстраняването и за Грийн, който ще получи неуточнена помощ, за да се справи с ескалиращите скорошни случаи на лошо поведение и прекалено агресивна игра. Четирикратният шампион на НБА и експерт в защитата е бил отстранен четири пъти само през 2023 г.

Джордж пропусна първия си мач за сезона, след като контузи лявото си бедро във вторник срещу Сакраменто. Треньорът Tyronn Lue изглежда не вярваше, че контузията ще бъде дългосрочен проблем за втория водещ голмайстор на Clips.

И двата отбора разтърсиха редовните си стартови състави поради ключови отсъствия. Голдън Стейт повиши Джонатан Куминга и Брандин Подзиемски, за да заменят Грийн и Андрю Уигинс, докато Амир Кофи влезе в титулярната роля на Джордж.

Подзимски имаше четири точки при стрелба от 2 за 11 в първия старт в кариерата на новобранеца, докато Куминга вкара 15 точки във втория си старт за сезона.

Томпсън започна тихо, но ветеранът със снайперски стрелец показа ретро представяне в родната си Южна Калифорния. Той вкара четири тройки през третата четвърт, за да задържи Уориърс в нея, но Къри и Томпсън комбинираха за стрелба 1-за-7 в четвъртата.

Крис Пол вкара 12 точки срещу бившия си отбор за Уориърс, които загубиха седем поредни гостувания, включително два този месец от Клипърс. Пол също беше свиркан за грубо нарушение 1 през втората четвърт, когато той повали Даниел Тейс с удар с две ръце, докато блокираше под ръба на Клипърс.

Хардън стана 24-ият играч в историята на НБА, отбелязал гол 25 000 точки при каране в края на третия. Ветеранът се вписа бързо в Клипърс, стреляйки силен процент, като същевременно коригира цялостната си игра, за да пасне заедно с Леонард и Джордж.

Отсъствието на Джордж беше сравнително рядък неуспех поради контузия този сезон за Клипърс, които бяха до голяма степен здрав за първи път в едновременните мандати на Джордж и Леонард.

Ленърд участва във всеки мач, след като беше контузен или често почиваше през предишните си сезони в Клипърс. Джордж не е играл в повече от 56 мача в сезон за LA.

Пол удари 32-футов удар в третата четвърт, за да намали преднината на Клипърс до шест точки, а Уориърс се доближиха до една в началото на четвъртата четвърт, преди незабавно да останат без голове през следващите три минути.

Уориърс: Домакин на Бруклин Нетс в събота.

Клипърс: Домакин на Ню Йорк Никс в събота.